Den nye hjemmeside

Velkommen til foreningens nye hjemmeside!

Denne hjemmeside er tiltænkt at være et virtuelt samlingspunkt for foreningens beboere, hvor man nemt kan finde de oplysninger man skal bruge, kommunikere med bestyrelsen og foreningens andre beboere, samt tilmelde sig ventelister og andet.

 

Hvad var der galt med den gamle hjemmeside?

Den gamle hjemmeside var ret begrænset og blev primært brugt som dokumentarkiv. Det var ret omfattende og potentielt dyrt, at tilføje ny funktionalitet til den gamle hjemmeside og endelig var hjemmesidens sikkerhed kritisabel. Med den nye hjemmeside kan hver beboer få sit eget login og deltage i diskussioner på hjemmeside. Flere avancerede funktioner er tilføjet og flere fremtidige funktioner er på vej.

 

Jeg har fundet en fejl / Jeg har et forslag til hjemmesiden

Hjemmesiden er ny og lider helt sikkert af børnesygdomme. Hvis du har fundet en fejl, eller hvis du har en ide til hjemmesiden, så skriv det endelig her

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *